הריון ולידה

DHA הוגדר כרכיב חיוני להתפתחות רוב המערכות החשובות בעובר –  מוח, מערכת הראייה ומערכת העצבים. נטילת DHA בתקופת הריון והנקה מאפשרת אספקה תקינה שלו לעובר ולתינוק. DHA היא היחידה מבין חומצות השומן מסוג אומגה 3 שהוכחה כבעלת חשיבות מכרעת להתפתחות מוחו של העובר והיילוד, לכן חשוב לצרוך כמות DHA גבוהה על מנת לאפשר בנייה תקינה של מערכת העצבים המרכזית (מוח), כל עוד המוח נמצא בתהליך גדילה.

הדרישה של העובר ל- DHA מתגברת במהלך הטרימסטר השני והשלישי של ההריון, ע"ח EPA אצל האם. חשוב לציין, כי העובר יכול  לקבל DHA מהאם בלבד. DHA הוא הרכיב הנפוץ ביותר במוח וכ- 30-45 מ"ג DHA ליום מצטברים במוחו של העובר בטרימסטר האחרון להריון.

קשה מאוד לספק את כמות ה DHA הדרושה מתזונה ולכן מומלץ ליטול תוסף המכיל DHA טהור ומרוכז בלבד.

AXOM3 הינו DHA  המופק בתהליך אנזימתי בדיוק כפי שמפיק אותו גופה של האם ולכן הינו במבנה זהה לDHA  אנושי ואידאלי עבור העובר.

אספקה שוטפת של AXOM3   תאפשר בניה תקינה של המוח, מערכת העצבים ומערכת הראיה אצל העובר.

ממחקרים רבים עולה כי אספקה מוגברת של DHA לעובר במהלך ההריון ולאחר הלידה, נמצאה מכריעה בתחומים הבאים:

שיפור התפתחות חדות הראיה

שיפור הקוגניציה (תפיסה) והקשב

דפוסי שינה טובים יותר

שיפור בתנועה הספונטנית

כישורים קוגניטיביים בגיל המבוגר

ילדים לאימהות שצרכו DHA במהלך ההריון נהנים מיתרונות התפתחותיים בתחומים הבאים:

בכישורים המוטוריים, ביכולות הקואורדינציה וקשר יד- עין, בכישורים חברתיים ומוטורים. בנוסף, נמצא שילדים לאימהות אשר צרכו יותר DHA בהיריון הם בעלי התפתחות שכלית וציוני IQ גבוהים יותר בילדות המוקדמת ואף בגילאים מאוחרים. כמו כן, נמצא קשר בין רמות גבוהות של DHA בלידה והפחתת הסיכון להפרעות קשב וריכוז. במחקר שנערך ב 2011 התברר, שבקרב ילדים עם הפרעות התנהגותיות שאמותיהן צרכו DHA בזמן ההריון והנקה היו מדדים נוירולוגיים טובים יותר בהשוואה לחבריהם, שאמהותיהן צרכו אומגה 3 כללי או חומצה פולית.

החל מהשליש השני של ההריון, העובר מתחיל לצרוך DHA באופן אינטנסיבי יותר. לכן, עלול להיווצר מחסור אצל האם ההרה. דיכאון לאחר לידה הינה תופעה הנפוצה בקרב 10%-20% מהנשים ומשפיעה על היולדת, על התינוק ועל יתר בני המשפחה. במחקרים נבדקה יעילות תוספת של  DHA כטיפול בדיכאון בנשים הרות או מניקות. נמצא כי תוספת DHA במינון שבין 1-2 גר' ליום גרמה לאפקט נוגד דיכאון שלאחר לידה באופן משמעותי.

לאחר הלידה האם עדיין זקוקה לאספקה קבועה של DHA, כדי לחדש את המאגרים בגופה, וגם כדי להמשיך ולספקו באמצעות ההנקה. צריכת DHA של האם מובילה לעלייה בריכוז של DHA בחלב האם, שמועברות ישירות לצרכי התינוק.

ה – DHA המצוי ב-AXOM3 מסייע לתינוקות שאינם יונקים ומשמש תחליף לDHA המצוי בחלב אם.

לרכישת אקסום/3 במחיר מיוחד לחץ כאן